
U Funtani i Istri možete se okušati u mnogobrojnim ekstremnim sportovima na kopnu i moru.
Želite li zavladati morem ili preletjeti funtanjansko nebo na raspolaganju vam je panoramska vožnja avionom, paragliding ili pak skakanje s padobranom. Osim zračnih pustolovina, već u krugu od samo desetak kilometra pravo uzbuđenje pružit će vam i adrenalinski park, karting staza, paintball, sportsko penjanje po stijenama, ali i speleološke avanture.
Za sportsko penjanje je u Istri uređeno, zasad, devet penjališta: Zlatni rt kod Rovinja, Limski kanal, Dvigrad, Istarske toplice, Raspadalica ponad Buzeta, Vranjska draga kod tunela Učka, potom kod Pazina, Mošćeničke drage, Vintijana kraj Pule i Rapca.
Na devet uspona po takozvanim kratkim stijenama od 20 do 30 metara visine, ima 270 opremljenih uspona.
Na istarskim stijenama punim raznovrsnih prepreka mogu se dobro izmoriti i vrhunski sportaši i početnici. Pogodnost je Istre za ovaj sport, osim prekrasne očuvane prirode koju freeclimberi sve više cijene, to što su stijene uglavnom južno orijentirane pa se i za hladnijeg vremena može penjati u kratkim rukavima.
phone 091 576 5540
paintball.funtana@gmail.com
working hours 10-22h
https://www.facebook.com/Adrenalin-park-Kringa-1086341838223555/
http://www.4×4.hr/index.php/adventure
tel: 0038 95 590 0500